no-img
اِمیلا - سلام کاربر مهمان. امروز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۱۰ بهمن ۱۳۹۸
فارسی و انگلیسی کردن زبان گوگل کروم (تغییر زبان گوگل کروم)
حمایت از emila.ir

فارسی و انگلیسی کردن زبان گوگل کروم (تغییر زبان گوگل کروم)

بروزرسانی؛ ۱۰ بهمن ۱۳۹۸

تغییر زبان Google Chrome

زبان مرورگر گوگل کروم در حالت پیش‌فرض متناسب با زبان سیستم عامل تنظیم می‌شود و این یعنی اگر زبان ویندوز را فارسی تنظیم کنید، گوگل کروم هم فارسی می‌شود. در این صورت چیدمان نیز تغییر می‌کند و شاید در اولین روزهای استفاده از Chrome، کاربر سردرگم شود!

تغییر دادن زبان گوگل کروم بسیار ساده است و مشکلاتی مثل مقوله‌ی چیدمان برعکس و همین‌طور زبان نامفهوم را حل می‌کند. روش تغییر زبان گوگل کروم از فارسی به انگلیسی و یا بالعکس، موضوعی است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

1- ابتدا کروم را اجرا کنید. روی منوی سه‌ نقطه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید (در زبان‌های راست به چپ مثل فارسی، منوی در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه است و در زبان انگلیسی بالا سمت راست قرار دارد).

2- گزینه‌ی Settings را از منو انتخاب کنید.

3- در صفحه‌ی تنظیمات، روی Advanced کلیک کنید تا تنظیمات کامل‌تر و پیشرفته نمایش داده شود.

4- اکنون به بخش Language بروید و انرا باز کنید، روی فلش بازشو کلیک کنید.

5- حالا در بخش Language، اگر زبان مد نظر در این قسمت وجود دارد و یا آن را همین حالا اضافه کرده‌اید، روی آیکون سه‌ نقطه روبروی زبان موردنظر خود کلیک کنید.

از منویی که نمایان شده، تیک چک‌باکس “نمایش Google Chrome به این زبان” و یا معادل انگلیسی آن “Display Google Chrome in this language” را اضافه کنید. و اگر زبان مد نظرتان در لیست وجود ندارد، روی لینک افزودن زبان کلیک کنید و آن را به لیست اضافه کنید.

6- زبان مورد نظر خود را انتخاب و سپس بر روی ADD کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

هیچ نظری وجود ندارد

    فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
    از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم