no-img
اِمیلاسلام کاربر مهمان. امروز سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸


ادامه مطلب

بروزرسانی؛ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
فعال یا غیرفعال کردن کوکی‌ها
امتیاز 5.00 ( 3 رای )
حمایت از emila.ir

فعال یا غیرفعال کردن کوکی‌ها

بروزرسانی؛ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

ما کوکی‌های مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) را از طریق خود مرورگر پاک خواهیم کرد. روش‌ها و برنامه‌های مختلفی را می‌توانید در ارتباط با پاک کردن کوکی‌های مرورگرهای مختلف ازجمله کروم پیدا کنید. برای اموختن آسان‌تر راه فعال یا غیرفعال کردن کوکی‌ها این آموزش از emila را همراه باشید.

هر دو امکان “فعال کردن” و “غیرفعال کردن” کوکی‌ها معمولاً در یک قسمت گنجانده می‌شوند. در مرورگر گوگل کروم هم اینگونه است بنابراین برای هرچه کمتر شدن حجم آموزش، هردوی آن‌ها را یک جا توضیح خواهیم داد.

برای این کار، مراحل زیر را بپیمائید:

توجه کنید که تا مرحله آخر را می‌توانید با وارد کردن لینک “chrome://settings/content” به صورت مستقیم در گوگل کروم (بدون علامت کتیشن‌ها “) بروید.

1- ابتدا مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) را اجرا کنید. حال از گوشه بالا-سمت راست (به صورت پیشفرض) منو کروم ( ) را باز کنید.

2- در منو باز شده، بر روی Settings (تنظیمات) کلیک کنید. این کار را می‌توانید با وارد کردن لینک “chrome://settings” به صورت مستقیم در گوگل کروم (بدون علامت کتیشن‌ها “) نیز انجام دهید.

3- پنجره Settings باز خواهد شد. به آخر صفحه رفته سپس روی Show advanced settings کلیک کنید.

4-به  قسمت Privacy رفته (معمولاً اولین قسمتی که پس از کلیک روی show advanced settings ظاهر می‌شود) سپس بر روی Content settings کلیک کنید.

غیرفعال کردن کوکی‌ها

برای این که کوکی‌های خود را غیرفعال کنید، در پنجره باز شده تیک گزینه Block sites from setting any data را بزنید.

اختیاری: بهتر است تیک گزینه Block third-party cookies and site data را نیز بزنید. در نهایت بر روی Done کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

فعال کردن کوکی‌ها

درصورتی که قصد فعال کردن کوکی‌ها را دارید در همان پنجره بر روی گزینه Allow local data to be set را زده و در نهایت روی Done کلیک کنید.

درصورتی که تمایل داشته باشید برای یک سایت استثناء قائل شوید، می‌توانید با کلیک بر روی Manage exceptions، مسیر سایت را وارد کرده و بنابه خواسته خود، آن را Allow (مجاز)، Block (بلاک) یا Clear on exit (پاک کردن هنگام بسته شدن مرورگر) کنید.


موضوع : کامپیوتر/ برچسب : , / لینک کوتاه : https://emila.ir/?p=14673
designer