no-img
اِمیلا - سلام کاربر مهمان. امروز جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
ورود عضویت

ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
حمایت از emila.ir
به زودی !
بستن
سلام علیکم
بروزرسانی؛ ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
بستن
لینک کوتاه : https://emila.ir/?p=5235
54

همه چیز درباره ی هاست اسپانسری

هاست اسپانسری

 

اسپانسر (Sponsor) شخصی است که با اهدافی مانند اهداف اقتصادی (سرمایه گذاری مالی)، اهداف فرهنگی و یا تبلیغاتی و غیره اقدام به حمایت و پشتیبانی از شخص دیگر به ویژه از لحاظ مالی و اقتصادی می کند. در حوزه ی هاست ومیزبانی وبهاست اسپانسری به آن دسته از هاستهایی گفته می شود که به صورت رایگان یا با تخفیف خاص در اختیار متقاضی استفاده از این نوعهاستقرار می دهد.

اغلب هدف اشخاص یا به بیان بهتر شرکت های هاستینگی که اقدام به ارائه ی هاست اسپانسری می کنند تبلیغات است.
اینکه یک هاستینگ بپذیرد که حامی مالی یک وب سایت باشد اغلب به وضعیت و شرایط آن وبسایت بستگی دارد و چندین ویژگی برای این کار در نظر گرفته می شود:
1- موضوع وبسایت (وب سایتهایی که احتمال نیاز کاربران آنها به خدماتی که شرکت هاستینگ ارائه می کند بیشتر باشد در وضعیت بهتری قرار دارند)
2- آمار وب سایت (هرچه آمار وبسایت بالاتر باشد احتمال تقبل پشتیبانی بیشتر خواهد بود)
3- میزان منابع مورد نیاز وبسایت (هاستینگ باید محاسبه کند که حمایت مالی از یک وبسایت برایش چه میزان هزینه که ناشی از میزان مصرف منابعی همچون پردازنده، حافظه ی موقت، هارددیسک، پهنای باند و … است دارد.) و موارد دیگری که ممکن است بستگی به سیاست گزاری های هر شرکتی داشته باشد.

اما گاهی وضعیت و شرایط وب سایت هم ممکن است تعیین کننده باشد و اغلب وبسایتهای متقاضی هاست اسپانسری به چند دسته تقسیم می شوند:
1- وب سایت هایی که با درج بنر و اعلام نام حامی وب سایت به صورت متقابل از خدمات اسپانسر استفاده می کنند.
2- وب سایت هایی که تبلیغات در آنها به عنوان بخشی از هزینه ی استفاده از خدمات میزبانی محاسبه می شود.
3- وب سایت هایی که استفاده از خدمات میزبانی را به عنوان بخشی از هزینه ی تبلیغات در سایت خود محاسبه می کنند.

اغلب وبسایت ها تنها برای شروع نیاز به حمایت مالی دارند و پس از مدتی، هنگامی که توانایی آنرا پیدا کنند که خود بتوانند جذب تبلیغات مناسبی داشته باشند خود اقدام بهخرید هاستمی کنند.
اینکه تبلیغات اسپانسر به چه صورتی باشد (مثلا به شکل اعلام در سایت باشد و اگر به صورت بنر است بنر در چه اندازه ای و در چه مکانی از سایت قرار گیرد) بستگی به توافق طرفین دارد. اما گاهی هم اسپانسری می تواند فراتر از موضوع میزبانی یک سایت باشد و دارای جنبه های متعدد دیگری نیز باشد و شاید حتی بتوان تمام کسانی که از خدمات تبلیغاتی (با پرداخت هزینه) یک وبسایت استفاده می کنند را اسپانسرها و حامیان مالی آن وب سایت دانست، اما از آنجا که در اینجا موضوع ما تنها “هاست اسپانسری” بود از پرداختن به آنها خودداری می کنیم.

 چرا نه به هاست رایگان خارجی ؟

اگر شما هم در حال بررسی میزبانی رایگان هستید، ما  آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم (منظور ما ازهاست رایگان، سرویس خاصی نیست بلکه تمام سرویس‌های رایگان را شامل می‌شود) شما برای اینکه وب سایتی با کیفیت و حرفه‌ای تری داشته باشید باید قطعاً و بدون شک از سرویس‌های حرفه‌ای استفاده کنید.البته میدانم که شما احتمالاً فکر می‌کنید که “آنها هاستینگ هستند و برای تبلیغات خودشان این جور مطالب رو می‌نویسند” اما ما در این مطلب از emila چند دلیل قانع کننده برای شما خواهیم آورد که چرا از سرویس های رایگان استفاده نکنید.البته این مسئله برای افرادی که نمی‌خواهند وب سایت خوبی ایجاد کنند یا یک پروژه‌ی دانشگاهی و یا حتی تست قالب و موارد مشابه ، خیلی هم عالی هست. مطمئناً کسانی که می‌خواهند وب سایت خوبی را ایجاد کنند باید هزینه‌های اولیه آن را بدون ترس بپردازند و مطمئن باشند هزینه‌های ناچیز اولیه به‌زودی به آنها برمی گرده. گوگل هم همین نظر را نسبت به این مسئله دارد، از نظر گوگل سایتی که در حال استفاده از دامنه‌ی رایگان یا سرویس ضعیف و رایگان است اهمیت کمی برای سایت خودش قائل شده و میشِ گفت در کار خودش جدی نیست پس رتبه‌ی خوبی به وب سایت نمی‌دهد. شما به جایی نیاز دارید که خدمات فوق العاده در کنار سرعت بالا را به شما ارائه بده و حتی میشه گفت سرویس‌هایی مثل ایمیل نیز به شما ارائه کند که بتونید با ایمیل رسمی سایت خود با کاربرانتان ارتباط داشته باشید.

اولین دلیل- بر روی سرورهای رایگان تعداد زیادی وب سایت وجود دارد

همه عاشق تخفیف گرفتن هستند ! اما حدس بزنید، شما تنها نیستید، اگر شما میزبانی رایگان را انتخاب می‌کنید، به‌زودی شما متوجه خواهید شد که وضعیت شما سخت‌تر از ساردین‌ها در یک قلع در یک سرور گرفتار شده‌اید که با تمام وجود در حال سقوط است.قطعاً وب سایت‌ها و کاربرانی زیادی در کنار وب سایت شما در حال تغذیه از منابع سرور رایگان هستند. قطعاً این را هم میدانید که منابع سرورهای محدود هست و ظرفیت محدودی پردازش می‌تواند انجام دهد. خب مثلاً فرض کنید سروری که وب سایت شما در آن قرار دارد در حال پشتیبانی از 500 هزار وب سایت هست، اگر هریک از وب سایت‌های 1 درخواست پردازش به سرور ارسال کند در یک زمان 500 هزار درخواست منتظر پردازش برای سرور وجود دارد که این مسئله باعث کاهش عملکرد سرور برای شما و دیگر کاربران می‌شود. این کاهش عملکرد باعث می‌شود که سرعت لود وب سایت شما بسیار کاهش پیدا کند. طبق مثال بالا میشِ گفت که شما برای منابع کلیدی و مهمی همچون سی پی یو ، رم و… سرور مبارزه خواهید کرد. این منابع کاملاً محدود هستند. این خبر بدی برای شما است. زیرا اگر موردی باشد که مشتریان شما از آن متنفرند، آن آهستگی و سرعت کم وب سایت است. اما فقط مشتریان شما از کندی متنفر نیستند. گوگل همیشه به سایت‌های سریع اهمیت می‌دهد نه به سایت‌های کند.باور نمی‌کنید؟ مشکلی نیست، خودتان بررسی کنید. گوگل پذیرفته است که سرعت وب سایت یکی از عوامل رتبه بندی در این موتور جست‌وجو است. ترجمه : ما وب سایت‌های کند را دوست نداریم و آنها را جریمه می‌کنیم.

دومین دلیل – پشتیبانی بد

اگر از سرویس رایگانی تا الآن استفاده کردید و از نظر شما پشتیبانی آنها بد بوده یا اصلاً جوابتان رو هم ندادن طبیعی است. اگر میزبانی رایگان است، چه نوع پشتیبانی شما در نظر دارید؟اگر وب سایت ارائه دهنده‌ی میزبانی وب را از یک انجمن پیدا کردید یا توی گوگل به این کشف بزرگ پی بردید، شما هیچ هزینه‌ای برای پشتیانی و یا خدماتی پرداخت نکرده‌اید. پشتیانی از سرویس نیاز به پرداخت هزینه دارد یعنی هیچ کسی واسه ی هیچی ، کار نمی‌کند:)شاید هم درخواست پشتیبانی شما در برخی موارد بیشتر از 48 ساعت طول می‌کشد؟ شما در حال انجام یک کسب و کار هستید و وقت شما ارزشمند است. خیلی با ارزش‌تر از فقط چند هزار تومان هزینه‌ی یک سرویس حرفه‌ای.با یک میزبانی حرفه‌ای می‌توانید پاسخ‌های سریع از یک تیم حرفه‌ای که به مشتریان خود توجه می‌کنند انتظار داشته باشید. در کنار پشتیبانی 24 ساعته ایمیل ، چت آنلاین، تماس صوتی، تیکت و…

سومین دلیل – کمبود امکانات

اگر مصمم هستید که یک کسب و کار موفق را اجرا کنید، شما باید بروی هدف اصلی خود که آن هم وب سایت شما است متمرکز شوید. زیرا قرار است همین وب سایت مشتریان را به سمت شما هدایت کند.این به معنی این است که باید شما یک پک کامل مانند وبلاگ، نسخه‌ی تلفن همراه، قسمت پشتیبانی و… به کاربران خود ارائه بدید. اما اگر میزبانی شما رایگان است، چه امکاناتی را می‌توانید با این منابع در اختیار کاربران قرار بدید؟البته شاید بتوانید برخی از این امکانات مهم را ارائه بدید ولی کیفیت آن بایک وب سایت حرفه‌ای که بر روی میزبانی حرفه‌ای قرار گرفته یکی است؟این ویژگی ها اساسی است که باید از یک سرویس حرفه ای انتظار داشت.برای تهیه ی یک هاست خوب و با امکانات بالا می تونید با کلیک بر روی بنر بالای مطلب، پنل مورد نیاز خود را به راحتی پیدا و سفارش دهید.

چهارمین دلیل – سرقت محتوای سایتتان

گاهی بعضی از هاستینگ های داخلی با ارائه هاست اسپانسری یا رایگان اقدام به سو استفاده از مشتریان این نوع هاست می نمایند به نحوی که با انتشار محتویات و غنی تر شدن سایت دست به اقداماتی غیر قابل پیش بینی زده و کل زحمات یک وبمستر را به باد فنا می دهند. پیگیری این نوع سو استفاده ها معمولا یا از سمت مدیر سایت بنا به دلایلی صورت نمیگیرد یا گاها به نتیجه ی قابل قبولی نمیرسد، پس به این هاستینگ ها اعتماد نکنید. 🤔

فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم