no-img
اِمیلا - سلام کاربر مهمان. امروز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۱۵ خرداد ۱۳۹۸
حمایت از emila.ir

رفع مشکل هنگ کردن ویندوز 10

بروزرسانی؛ ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
56

افزایش ظرفیت Page File در ویندوز ۱۰

اگر ویندوز ۱۰ حین کار با فایل‌های بزرگ و حجیم و یا حین اجرای نرم‌افزاری که به شدت از هارددیسک کار می‌کشد، هنگ می‌کند، توجه کنید که یکی از راه‌حل‌های ساده، افزایش ظرفیت Page File یا حافظه‌ی مجازی است که در حقیقت به حافظه‌ی رم کمک می‌کند. پیج فایل در ویندوز، بخشی کوچک از فضای هارددیسک است که در صورت پر شدن رم یا کمبود رم، در نقش رم عمل می‌کند ولیکن هیچ‌گاه هارددیسک به اندازه‌ی RAM سریع نیست. حتی SSD هم سرعتی نزدیک به RAM ندارد و این یعنی Page File صرفاً یک حافظه‌ی مجازی با سرعت بسیار کمتر از حافظه‌ی حقیقی رم است.

1- برای تغییر اندازه‌ی بخش Page File، در منوی استارت عبارت Control Panel را جست‌وجو کنید، روی اپلیکیشن کنترل پنل کلیک کنید تا به تنظیمات کامل ویندوز دسترسی داشته باشید. در کنترل پنل مسیر زیر را باز کنید:

Control Panel\System and Security\System

2- در سمت چپ روی Advanced System Settings کلیک کنید.

3- در پنجره‌ای که نمایان شده روی تب Advanced کلیک کنید و سپس روی دکمه‌ی Settings در بخش Performance کلیک کنید.

4- در پنجره‌ی Performance Options در تب دوم بخشی به اسم Virtual Memory وجود دارد. روی دکمه‌ی Change در این بخش کلیک کنید.

5- اکنون می‌توانید تیک گزینه‌ی Automatically manage paging file size for all drives در بالای صفحه را حذف کنید و سپس یکی از درایوها را انتخاب کنید. تنظیمات موردنظر خود را با انتخاب کردن گزینه‌ی Custom size و سپس مشخص کردن ظرفیت پیج فایل در شروع به کار ویندوز و همین‌طور حداکثر حجم آن، اعمال کنید. به عنوان مثال برای درایو C چیزی در حد ظرفیت رم سیستم و حتی بیشتر از آن در نظر بگیرید و در فیلدهای Initial size و Maximum size، مقدار حافظه را بر حسب مگابایت وارد کنید. بد نیست در این دو فیلد از اعدادی مثل ۱۰۰۰ و ۴۰۰۰ مگابایت یا حتی بیشتر استفاده کنید تا مشکلی از جهت حافظه وجود نداشته باشد.

6- برای سایر درایوها نیز می‌توانید ظرفیت Page File‌ را به صورت مجزا و یک‌ به‌ یک تنظیم کنید. در نهایت روی دکمه‌ی OK‌ کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود و سپس سیستم را ری‌استارت کنید.

هیچ نظری وجود ندارد

    فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
    از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم