no-img
اِمیلا - سلام کاربر مهمان. امروز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۱۲ دی ۱۳۹۸
حمایت از emila.ir

رفع مشکل پر شدن هاست بدون دلیل

بروزرسانی؛ ۱۲ دی ۱۳۹۸
1

(رفع مشکل پر شدن اتوماتیک هاست)

اگر پیامی مبنی بر پر شدن هاست دریافت کردید تعجب نکنید!! 🤔

(قبل از اینکه سریعا هاست خود را ارتقا دهید موارد زیر را برسی نمایید.)

سوالی که پیش آمده این است که کدام قسمت از هاست فضا را اشغال کرده و چه دلیلی داشته!!!؟

1- ابتدا وارد کنترل پانل cPanel خود شوید.

2- از باکس Files وارد disc space usage شوید. با ورود به این صفحه مشاهده خواهید کرد که حجم غیر معقول و اضافی در کدام بخش وجود دارد.

را ه های از بین بردن مشکل پر شدن فضای هاست!

– فایل های موجود در public_html محتویات اصلی سایت شما هستند. معمولا این گزینه در صورت آپلود شخص پر می شود که این قسمت شامل گزینه هایی است. با زدن دکمه + ان ها را نمایش می دهد. پوشه های که در هاستتان ایجاد کرده اید را با زدن این دکمه خواهید دید.

– فایل error_log در public_html یا هر پوشه دیگری که در آن اسکریپت نصب است. این فایل خطاهای موقت مربوط به اسکریپت را در خود نگهداری می کند و بصورت خودکار ایجاد می شود. به مقدار حجم آن دقت کنید! این فایل درون خود فضای فایل های سایت قرار دارد. حذف فایل error_log موردی ندارد.

– logs این گزینه جزو محتمل ترین گزینه هایی است که باعث پر شدن ناگهانی فضای سرویس میزبانی شما شده. استفاده ی بیش از حد منابع …

– خطاها و ارورها اغلب در یک بازه ی زمانی ایجاد شده و گزارش آن ها در این محل ذخیره می شود. پس از حصول اطمینان از بلا استفاده بودن محتویات این شاخه نیز قابل حذف است.

– فایل های موجود در tmp معمولا فایل هایی هستند که به صورت موقت نگه داری می شوند مانند نمودار های مربوط به مصرف منابع و غیره. اگر این دسته آمار ها برای شما اهمیت ندارند می توانید محتویات این شاخه را از طریق file manager حذف کنید.

– محتویات موجود در mail مربوط به ایمیل های شماست و باز هم در صورتی که نیازی ندارید مانعی در حذف اطلاعات موجود در آن نیست. دقت کنید برای پاک سازی از طریق ورود به ایمیل از طریق web mail اقدام کنید.

– MySQL، البته این گزینه جزو گزینه هایی که به صورت ناگهانی بر حجم آن ها اضافه می شود نیست اما با استفاده از بهینه سازی جداول دیتابیس که آموزش آن موجود است می توانید نسبت به کاهش حجم پایگاه های داده اقدام کنید این گزینه  بسیار حساس است در صورتی که کار با ان را بلد نیستید سعی کنید تغیری در ان ایجاد نکنید. جهت جلوگیری اتفاقات ناخوشایند.

– ممکن است زمانی از هاستتان full backup تهیه کرده باشید. فول بکاپ سی پنل با پسوند .tar.gz بوده و در home directory هاست (یک مسیر بالاتر از public_html) قرار دارد. اگر فایل بکاپ را نیاز ندارید می توانید آن را پاک کنید.

– همچنین در نظر داشته باشید پوشه trash هاست خود را هر چند مدت یک بار چک کنید زیرا فایل های حذف شده در آن پوشه می رونند و مانند ویندوز باید سطل آشغال خود را پاک نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد

    فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
    از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم