no-img
اِمیلا

روش های شناسایی سایت‌ وردپرسی

بروزرسانی؛
22 مارس 2020
وردپرس

سیستم مدیریت محتوای یک سایت رو چطور می تونم بفهمم!! آیا از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنه یا نه!! اینها سوالاتی است که شاید در هنگام بررسی یک سایت ممکمن است برای شما پیش امده باشد. می خواهیم در این آموزش از emila قصد داریم روش های شناسایی سایت‌های وردپرسی را ارزیابی کنیم.

شناسایی یک سایت وردپرسی

علاوه بر بررسی سیستم مدیریت محتوا روش هایی برای تشخیص و شناسایی قالب و افزونه های وردپرس نیز وجود دارد که باررسی آنها می توانید وبسایتی به سبک وبسایت‌های قدرتمند بسازید.

۱- چک و بررسی سورس سایت

1- برای این منظور می‌توانید در وبسایت اصلی کلیک راست کرده و بر روی گزینه View Page Source کلیک کنید.

2- در سورس مشخص شده به دنبال فولدر wp-content (فولدر اصلی وردپرس) بگردید.نتیجه : اگر یافتید پس وبسایت مورد نظر وردپرسی است.

3- یا اینکه در سورس سایت کلمه “WordPress” را جستجو کنید. برای این کار یا حتی بیشتر می توانید مقاله تشخیص و شناسایی قالب وردپرس را مطالعه کنید.

۲- بررسی فایل License.txt

معمولا وبسایت‌ها این فایل را حذف می‌کنند یا دسترسی به آن را بلاک می‌کنند. اما اگر چنین نباشد شما با اضافه کردن license.txt به آخر آدرس وبسایت مورد نظر می‌توانید فایل را مشاهده کنید.

۳- پنل ادمین وردپرس

1- wp-admin در انتهای آدرس وبسایت وارد کنید. اگرچه امروزه بسیاری از وبسایت‌ها برای حفظ ایمنی وبسایت آن را تغییر می‌دهند اما باز هم باید احتمالات را در نظر گرفت. شما علاوه بر wp-admin می‌توانید گزینه‌هایی زیر را نیز بررسی کنید:

  • wp-login.php
  • wp-trackback.php
  • feed

۴- سایت‌ تشخیص سیستم مدیریت محتوا

وبسایت‌های فراوانی برای تشخیص سیستم وبسایت روی کار آمده‌اند. یکی از این وبسایت‌ها builtwith است که علاوه بر نمایش سیستم مدیریت محتوا به شما می‌گوید که وبسایت مورد نظر از چه امکانات دیگری استفاده می‌کند.

۵- افزونه‌ مرورگرها

در مروگر کروم و فایرفاکس افزونه (Extention) هایی  وجو دارد که به کمک آن‌ها شناسایی سایت‌های وردپرسی به اسانی میسر می شود.

افزونه مخصوص مرورگر کروم – دانلود افزونه WordPress Theme Detector and Plugin Detector

افزونه مخصوص مرورگر فایرفاکس – دانلود افزونه Wappalyzer یا افزونه WordPress Theme Detector and Plugins Detector

برای نصب افزونه ها کافیست روی دکمه دانلود آن ها کلیک کنید و سپس دکمه add extension را بپذیرید … راحت و اسان.

لینک کوتاه : https://emila.ir/?p=16913
سلام علیکم!
فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم