no-img
اِمیلاسلام کاربر مهمان. امروز چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸


ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۲۲ دی ۱۳۹۸
حمایت از emila.ir

نصب بسته نصبی قالب وردپرس در سی پنل

بروزرسانی؛ ۲۲ دی ۱۳۹۸
این مطلب را بوکمارک کنید

نحوه راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

بعد از خرید قالب از معمولا دو فایل در اختیار شما قرار داده می شود. (فایل تکی قالب و فایل بسته نصبی قالب). فایل بسته نصبی قالب می تواند با نصب شدن بر روی وب سایت شما سایتی مشابه دمو  قالب در اختیار شما قرار دهد.

نکته:

پس از نصب بسته نصبی آسان٬ وارد پیشخوان وردپرس > تنظیمات > خواندن شوید. باید گزینه “از موتورهای جستجو درخواست کن محتوای سایت را بررسی نکنند” را غیر فعال کنید.

مرحله اول:

برای نصب قالب وارد سی پنل شوید. شما می توانید اطلاعات ورود به سی پنل را از هاستینگ خود دریافت کنید. جهت ورود به مدیریت فایل‌ها باید وارد file manager شوید.

مرحله دوم:

وارد public html میشویم تا وارد پوشه root اصلی وبسایت شویم.

هنگام وارد شدن به پوشه public html باید هر فایلی که وجود دارد را حذف کنیم. بعد از این کار هاست خالی و آماده برای نصب قالب است. اگر روی هاست محتوایی داشته باشید،با این کار تمام محتوا ها پاک می شود.

اگر بخواهید محتوایتان را نگه دارید، اول باید backup تهیه کنید و در جای دیگر ذخیره کنید. پس از نصب قالب می توانید محتوا را انتقال دهید.

مرحله سوم:

پس از خالی شدن public html شما باید upload را کلیک کرده و فایل بسته نصبی را که دانلود کردید، upload نمایید.

نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد این است که حتما هاستی که شما تهیه می کنید باید فضای کافی را برای نصب قالب داشته باشد. برای فضای مناسب قالب های حرفه ای ما پیشنهاد می کنیم هاست ۱۰۰۰ مگابایت تهیه کنید. دقت کنید که در این مرحله بعد از اینکه فایل را upload  کردید و نتوانستید extract کنید  فضای دیسک را ۱۰۰۰ مگابایت قرار دهید .

مرحله چهارم:

بعد از upload شدن فایل، می توانید در پوشه public html فایل را از حالت فشرده خارج نمایید. بعد فایل اصلی که upload کرده بودید را حذف کنید.

بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شد دو تا فایل به ما می دهد. یک فایل archive.zip و یک فایل installer.php. دقت کنید که فقط این دو فایل در پوشه باشد.

بعد از آن آدرس سایت را در یک مرورگر جدا  با پسوند installer.php وارد کنید. مانند : site.ir/installer.php  به این شکل installer.php اجرا می شود.

مرحله پنجم:

NEXT را میزنیم و به مرحله بعد میرویم. در این مرحله باید اطلاعات دیتابیس را وارد کنید. بعد باید یک دیتابیس ایجاد کنید و اطلاعات را در اینجا وارد کنید.

جهت ایجاد دیتابیس به صفحه اصلی سی پنل برگردید و MySQL® Database Wizard را انتخاب کنید.

مرحله ششم:

در این مرحله یک نام برای دیتابیس انتخاب کنید. در مرحله بعد دوباره یوزر  را انتخاب کرده و با password generator یک رمز عبور ایجاد نمایید و رمز را وارد کنید.

در پایان ساخت یوزر دیتابیس و در این مرحله گزینه ALL PRIVILEGES را انتخاب کرده و دکمه next را بزنید. اینجا دیتابیس ساخته شده است.

مرحله هفتم:

در اینجا یوزر و پسورد دیتابیس را وارد کنید. بعد از آن تست دیتابیس را انتخاب کنید. وقتی پیغام success دیتابیس و سبز رنگ باشد، یعنی دیتابیس به صورت کامل با وردپرس ارتباط برقرار کند.

مرحله هشتم:

گزینه advanced options را انتخاب کرده و یوزر و پسورد برای سایت وردپرسی خود تعیین کنید.

next را بزنید. اگر در این قسمت هیچ خطایی رخ نداد نصب با موفقیت انجام می شود.

و در پایان:

با انتخاب test site وارد وبسایت شوید. بعد سایتی مثل دمو را مشاهده خواهید کرد. جهت ورود به پنل مدیریت خود به این صورت site.ir/wp-admin  را وارد کنید. با وارد کردن یوزر و پسورد می توانید وارد پنل مدیریت شوید و تغییرات وبسایت خود را اعمال کنید.


موضوع : # وب - برچسب : # , , , - لینک کوتاه : https://emila.ir/?p=836
designer