no-img
اِمیلا - سلام کاربر مهمان. امروز پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۳۱ خرداد ۱۳۹۸
حمایت از emila.ir

معرفی وب سایت W3Schools

بروزرسانی؛ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
55

در این مقاله از emila، به معرفی وب سایت W3Schools می پردازیم. سایت  www.w3schools.com  یک سایت خودآموز است و به شما یاد می دهد که چگونه یک وبسایت بسازید!

W3Schools چیست؟

وب سایت W3Schools در سال ۱۹۹۸ توسط Refsnes Data که یک توسعه دهنده و مشاور نرم افزار بود، ایجاد شد. این وب سایت نام خود را از World Wide Web (شبکه جهانی وب) گرفته است. این وب سایت یک وب سایت برای توسعه دهندگان وب است؛ که در آن دوره های آموزشی در زبان های مختلف وب نویسی از قبیل HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, and JQuery و زمینه های دیگری از برنامه نویسی وب را شامل می شود.

مطالب این سایت (… و HTML/CSS ,JavaScript, ServerSide, ASP.net, XML) سطوح مقدماتی تا پیشرفته همه را به شما آموزش می دهد.

مثلا در بخش HTML، ابتدا برای شما درباره ی موضوع مورد نظر توضیحاتی می دهد و مثال میزند، بعد از آن نوبت شماست! باید دکمه ی try it yourself را بزنید و کدها را دستکاری کنید و بعد دکمه ی submit code را بزنید تا تغییرات شما در قسمت روبرویی کدها اعمال شود.

HTML بهترین بخش برای شروع کار مبتدی هاست، برای یادگیری این بخش شما احتیاج به هیچ نرم افزار خاص یا دانش قبلی ندارید پس اگر می خواهید شروع به یادگیری کنید اما نمی دانید از کجا و چطور شروع کنید این سایت بهترین جاست.

آموزش آسان

مطالب این سایت به زبان انگلیسی است اما طوری نوشته شده که با داشتن کمترین دایره لغات شما بتوانید متن آن را متوجه شوید، پس بدلیل بلد نبودن زبان انگلیسی از خواندن آن صرف نظر نکنید. مترجم گوگل(google translate) هم هیچ کمکی را از شما دریغ نخواهد کرد!

این وب سایت روال خود را بر سادگی گذاشته است و شعار آن تمرین آسان و آموزش مستقیم است.

این وب سایت کدها را به سادگی توضیح داده و روش استفاده از آن ها را آموزش می دهد.

دوره های آموزشی در این وب سایت از ساده شروع می شود و تا سطح حرفه ای شما را پیش می برد!

خودتان امتحان کنید!

W3Schools هزاران مثال از کدنویسی برای شما میزند!

با استفاده از یک ویرایشگر آنلاین (Try It Yourself)، شما می توانید مثال ها را ویرایش کنید و قبل از اینکه کد را در وب سایت خود اجرا کنید، آن را به داخواه بنویسید و امتحانش کنید.

داشتن یک browser مثل Internet Explorer) IE) یا فایرفاکس یا کروم یا… و یک ویرایشگر متن مثل notepad که کدهایتان را در آن بنویسید و البته داشتن اینترنت کافیست، اگر شما این متن را می خوانید یعنی همه ی این امکانات را دارید!

W3Schools رایگان است!

طبق گفته ی این وب سایت، W3Schools رایگان است و همیشه هم رایگان خواهد ماند.

شما هم میتوانید کمک کنید!

افراد زیادی در تلاش هستند تا W3Schools را به یک وب سایت جذاب، مفید و بدون خطا تبدیل کنند!

اگر شما هم مشکل یا اروری در این وب سایت دیدید، می توانید آن ها را در تصحیح آن ارور کمک کنید!

هیچ نظری وجود ندارد

    فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
    از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم