no-img
اِمیلا - سلام کاربر مهمان. امروز جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

ادامه مطلب

بروزرسانی؛
۱۲ تیر ۱۳۹۸
حمایت از emila.ir

نمایش Favicon سایت

بروزرسانی؛ ۱۲ تیر ۱۳۹۸

برای قرار دادن Favicon سایت خود می توانید به یکی از 4 روش زیر عمل کنید:

روش اول : قرار دادن آیکن برای سایت به این شکل بسیار بسیار ساده است. در این روش تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که تصویر دلخواه خود را با سایز 16 در 16 پیکسل و فرمت ico در روت سایت خود قرار دهید. در این حالت کلیه ی مرورگر ها بدون نیاز به هیچ نوع کار اضافی، آیکن مورد نظر را بارگذاری کرده و در کنار عنوان سایت (یا هر بخش دیگری که این آیکن را به نمایش در می آورند) نشان خواهد داد. این روش در کلیه ی سایت ها، از هر نوع برنامه نویسی یا سی ام اس و … ای که استفاده کنید قابل استفاده خواهد بود.

روش دوم : روش دوم نیز مانند روش اول محدود به هیچ نوع سایت خاصی نیست و در کلیه ی سایت ها، اعم از سایت های استاتیک یا سایت های که از سی ام اس های مختلف استفاده میکنند قابل استفاده است. در این روش کافی است ابتدا favicon دلخواه خود را در هاست خود آپلود کرده و سپس کد زیر را در تگ <head> سایت خود قرار دهید :

<link rel="shortcut icon" href="http://example.com/myicon.ico" />

در کد بالا لازم است که آدرس favicon خود را بجای http://example.com/myicon.ico قرار دهید. همچنین اگر favicon شما دارای فرمت gif باشد میتوانید از کد زیر استفاده کنید :

<link rel="icon" type="image/gif" href="http://example.com/image.gif" />

و در صورت استفاده از favicon با فرمت png از کد زیر :

<link rel="icon" type="image/png" href="http://example.com/image.png" />

روش سوم : این روش برای سایت های وردپرسی مناسب است که در پنل تنظیمات قالب سایتشان، بخشی جهت قرار دادن favicon موجود باشد. در این حالت کافی است به پنل تنظیمات قالب خود مراجعه کرده، تصویر دلخواه را آپلود نموده و به عنوان favicon سایت انتخاب کنید. تنظیمات مربوط به favicon معمولا باید در بخش general یعنی عمومی یا بخش appearance یا نمایش پنل تنظیمات قرار گرفته باشد. بدیهی است که این بخش در هر پنل ممکن است به شکل خاصی و در بخش خاصی قرار گرفته باشد ولی میتوانید از تصویر زیر به عنوان یک راهنما استفاده کنید :

روش چهارم : از این روش فقط در وردپرس 4.3 به بعد میتوانید استفاده کنید. در این حالت کافی است از منوی نمایش به زیر منوی سفارشی سازی مراجعه کنید. سپس به تب هویت سایت بروید و در بخش نمادک سایت بر روی بارگذاری پرونده کلیک کنید.

سپس از میان پرونده های رسانه موجود، تصویر دلخواه را انتخاب کرده و یا در صورت لزوم، favicon یا نمادک دلخواه خود را برای قرار گیری در سایت، آپلود نمایید.

 

بیشتر: نکات طراحی ایکون و فاوایکون سایت

هیچ نظری وجود ندارد

    فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
    از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم