no-img
اِمیلا نشانه نرم افزار جاسوسی
0
سلام کاربر مهمان. امروز شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ورود عضویت

اِمیلا

ادامه مطلب

بروزرسانی؛ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
نشانه نرم افزار جاسوسی
امتیاز 5.00 ( 7 رای )
حمایت از emila.ir

نشانه نرم افزار جاسوسی

بروزرسانی؛ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
بازدید؛ 465
نویسنده؛ milipinkman

بسیاری از اوقات، نیاز به نرم افزارهایی داریم که در کمتر جایی پیدا می شوند، و بدین صورت ناچاریم آن ها را از هر پایگاه امن و نا امنی دانلود کنیم و نهایتا آن را نصب کنیم. این کار در نهایت اعتماد کامل و کاذب ما صورت می گیرد. اما گاهی افرادی سود جو، نرم افزارهایی را به همراه نرم افزارهای مورد نظر ارسال می کنند که می تواند برای ما گران تمام شوند مانند ویروس باجگیر « گلدن آی Goldeneye » البته این مشکل بیشتر برای کسانی دنباله دار می شود که ویندوز خود را به روز نمی کنند و یا اینکه تنها به یک نسخه از نسخه های ویندوز عادت کرده اند. پس در این مقاله از دیجیتال emila به نشانه های وجود نرم افزارهای جاسوسی و مخرب روی سیستم می پردازیم.

انواع malware ها

برای اینکه متوجه شوید این برنامه های مخرب بر روی سیستم شما نصب شده اند یا نه، می توانید به نشانه های زیر توجه کنید، چرا که در عموم سیستم های مورد هدف قرار گرفته شده، این مشکلات رخ داده است:

ضعف ناگهانی عملکرد سیستم:

گاهی اوقات در حال کار کردن با سیستم هستیم و ناگهان متوجه می شویم که سیستم از سرعت چند دقیقه قبل برخوردار نیست، و یا حتی می توان دید که برخی کارها دیگر به خوبی روی سیستم انجام نمی شود. به طور کلی ضعف اجرای برنامه ها می تواند علتش وجود نرم افزارهای مخرب روی سیستم باشد.
برنامه های تعمیر و نگهداری سیستم مشکل اجرای ضعیف را حل نمی کنند
عموما برنامه های مخرب به نحوی ساخته می شوند که از دسترس برنامه های تعمیر کار دور می مانند و یا حتی به چنگ این برنامه ها بیفتند، هرگز، روی آن ها تاثیری نخواهد داشت، بنابراین اگر سیستم دچار اختلال عملکردی شد و شما با چنین نرم افزارهایی قصد عیب یابی و حل مشکل داشته باشید، متوجه می شوید که نمی توانید آن را به حالت اولیه باز گردانید. در چنین مواقعی بهترین راه حل به روز کردن سیستم عامل ویندوز تان است.

نوار ابزارهای جدیدی در مرورگر ظاهر می شود:

گاهی در حین کار کردن با ویندوز و با مرورگر، تعدادی نوار ابزار مشاهده می کنید که نا خواسته روی سیستم ظاهر شده اند و از بین هم نمی روند، این می تواند دلیل محکمی از نرم افزارهای مخرب باشد، که می تواند برای شرکت یا محصولی خاص طراحی شده باشد. عموما این گونه نوار ابزارها با مشاهده سایت های زرد و دانلود فایل از آن ها روی سیستم شما نصب می شوند.

صفحه خانگی و مرورگر پیش فرض شما تغییر می کند:

گاهی این نرم افزارهای مخرب روی مرورگر و صفحه خانگی اثر می گذارند. به عنوان مثال اگر شما همیشه با باز کردن مرورگر روانه گوگل می شدید، این بار سایت خاص یا موتور جستجوی جدیدی را مشاهده می کنید، این می تواند حتی با مشاهده ی صفحه ای سفید نیز خودش را نشان بدهد. در چنین مواقعی اگر خودتان چیزی را دست کاری نکرده باشید احتمال به صد در صد که یک نرم افزار مخرب در سیستم شما نصب شده است.

برای حل مشکل چه کنیم؟

حالا اگر شما هم این اختلالات را مشاهده می کنید باید بتوانید به وسیله ابزارهای امنیتی مشکل را حل کنید. ما دو پیشنهاد برای شما داریم:
اول اینکه با استفاده از ESET Online Scanner که به طور رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته سیستم خود را باز بینی کنید.
دوم اینکه با استفاده از ابزاری به نام HouseCall مشکل را مورد بررسی قرار دهید.  HouseCall ابزاری است که به طور آنلاین به بررسی سیستم شما می پردازد. جهت استفاده بهرت به وب سایت مورد نظر مراجعه کنید و بعد نسخه ویندوز خود را از نظر 32 و 64 بیتی انتخاب کنید و نرم افزار مورد نظر را دانلود کنید:

بعد از دانلود کردن با پذیرش قواعد سریع وارد مرحله اسکن می شوید.

حالا باید scan now  را بزنید و وارد مرحله تعمیرات شوید.

در نهایت بعد از گذشت دقایقی نتیجه به صورت زیر ارائه می شود:

( سیستم ما هیچ نوع نرم افزار مخربی نداشت و به همین دلیل نتیجه به صورت قابل اطمینان برگردانده شده است )

خوشبختانه این برنامه از نسخه های ویندوز 7 و 8 و 8.1 و 10 نیز پشتیبانی می کند. برای اینکه بدانید ویندوز شما 32 بینی یا 64 بیتی است به روال زیر توجه کنید:

ابتدا به کنترل پانل بروید و آدرسی که در بالای عکس زیر است را پیدا کنید.

در قسمت نوع سیستم یا system type  می توانید نوع سیستم عامل را مشخص کنید.

به نظر می رسد که اگر هفته ای یک بار این عمل اسکن را انجام دهید، تا حد زیادی می توانید نرم افزارهای مخرب را کنترل کنید. 

 

اگر بیشتر مواقع انلاین هستید به شما انتی ویروس Panda Free Antivirus را پیشنهاد می کنیم.


موضوع : عمومی/ برچسب : , , / لینک کوتاه : https://emila.ir/?p=97
designer