no-img

اِمیلا آرزوهاتو بنویس
اِمیلا
عمومی آرزوهاتو بنویس
فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید
از همکاری شما سپاسگذاریم

ادامه مطلب

بروزسانی شده در 12 تیر 1398
آرزوهاتو بنویس
رمز : emila.ir
حمایت از emila.ir
درخواست کاربران

emila.ir QR-codeآرزوهاتو بنویس

بروزسانی شده در 12 تیر 1398
158
milipinkman

« ناشنوا باش وقتی همه از محال بودن آرزوهایت می گویند »

چگونه ارزوهایمان براورده شود؟؟! این سوال بسیاری از شماست. واقعا ایا راه حلی برای رسیدن به ارزوهایمان وجود دارد؟

نوشتن آرزوها و اهداف اولین قدم مهم به سمت دست پیدا کردن به آنهاست. اول به این دلیل که نوشتن آنها محبورتان می کند اهدافتان را تصویر سازی (تجسم) کنید و همچنین عمل نوشتن آنها، تعهدی نسبت به آنها در شما ایجاد می کند. علت عدم موفقیت و تبدیل نشدن ارزو ها به واقعیت این است که بسیاری از انسان ها قدم در راه هدف و ارزو نمی گذارند و فقط ارزو می کنند آن هم در دلشان.

باور کنید و بپذیرید که افکارتان واقعیت شما را خلق می کند. شما می توانید با تمرکز انرژی فکر بر روی هر چیزی آنرا خلق کنید. نمی توانید تصور کنید که مثبت نگری و ایمان به اندیشه چه مثبت چه منفی تا چه اندازه در تأیین مسیر زندگی شما و رسیدن یا نرسیدن به هدفتان مؤثر است، اینجاست که ذهن ناخودآگاه می گوید: به هر آنچه که فکر کنید برایتان به واقعیت تبدیل می شود.

نوشتن اهداف، خط سیر شما را به سمت موفقیت ایجاد می کند، با اینکه فقط عمل نوشتن اهداف می تواند پروسه را به حرکت بیندازد، اما این هم اهمیت دارد که هر از گاهی اهدافتان را مرور کنید. یادتان باشد، هرچه تمرکز بیشتری روی اهدافتان داشته باشید، احتمال بیشتری هست که به آنها دست پیدا کنید.

فقط ۵ درصد از جمعیت جهان واقعاً برای نوشتن اهداف و آرزوهایشان وقت می گذارند شاید به همین خاطر است که افراد کمی هستند که واقعاً در زندگیشان موفق باشند و همان زندگی را داشته باشد، که آرزوی داشتنش را دارند.

چهار قانون نوشتن اهداف اشاره می کنیم:

✅ نوشتن اهداف به شکل مثبت

برای آنچه که می خواهید کار کنید نه آنچه که می خواهید از آن بگذرید. بخشی از علت اینکه چرا اهدافمان را می نویسیم این است که دستورالعمل هایی برای ذهن ناخود آگاه خود تنظیم کنیم. ذهن ناخودآگاه شما ابزاری بسیار کارامد است، نمی تواند خوب را از بد تشخیص دهد و قضاوت هم نمی کند. تنها عملکرد آن انجام دستورالعمل هایش است. هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید.

همچنین مثبت فکر کردن در زندگی روزمره در رشد شما بعنوان یک انسان کمک می کند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نکنید.

✅ نوشتن اهداف با جزئیات کامل

به جای اینکه فقط بنویسید، “خانه نو”، بنویسید “یک خانه ۳۰۰ متری با چهار اتاق خواب، ۳ حمام دستشویی، و چشم انداز کوهستان روی یک زمین ۱۰۰۰ متری”. یکبار دیگر داریم به ذهن ناخودآگاهمان یک دسته دستورالعمل دقیق و جزء به جزء می دهیم تا روی آن کار کند. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارید، آخر کار نتیجه واضح تری به دست می آورید. هرچه نتیجه تان دقیقتر باشد، ذهن ناخودآگاهتان کارامدتر خواهد شد.

بگذارید یک از مثال های ملموسم را برای شما نیز بیان کنم: آیا می توانید چشمانتان را ببندید و خانه ای که در بالا اشاره کردن را تجسم کنید؟ دورتادور خانه قدم بزنید. در آستانه در اتاق اصلی بایستید و مه یا برفی که روی کوه ها را گرفته تماشا کنید. به باغچه بی گلتان با تک درختی خشک نگاه کنید. می توانید فقط بدی ها را ببینید و حس ناخوشایند القایی آن را احساس کنید می توانید ببینید؟؟ پس ذهن ناخودآگاهتان هم می تواند. ذهن ناخودآگاه می گوید: به هر انچه که فکر کنید برایتان به واقعیت تبدیل می شود. مطالعه کتاب شفای زندگی و کتاب چهار اثر را به شما خواننده عزیز توصیه می کنم. اگر برای شما هم مفید بود که قطعا هست،؛ بعد از مطالعه کتاب ها در بخش نظرات، برداشت خود را بیان کنید. 👍

✅ نوشتن اهداف به زمان حال

اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این کار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با کمترین مقاومت را انتخاب کند. اگر بنویسید “در آینده لاغر خواهم شد” ذهن ناخودآگاه با این تصور که این کار مربوط به آینده است وارد عمل نمی شود.

پس اهدافتان را به زمان حال و اول شخص بنویسید، انگار که واقعیت دارند.

✅ بازنویسی اهداف

وقتی کلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداکثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یکبار نوشتن راضی نشوید. اهدافتان را یادداشت کنید و بعد دوباره آنها را به زبانی دیگر بازنویسی کنید، صفات انگیزه دهنده به آن اضافه کنید و مختصر و مفیدشان کنید.

یک هفته بعد شاید نیاز باشد که باز اصلاحشان کنید.

همینطور به این اصلاح کردن ها ادامه دهید.

نوشتن اهداف اولین قدم برای واقعی تر جلوه دادن آنهاست. بعضی وقت ها وقتی چیزی را به صورت نوشته داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا می کند. همچنین برنامه ریزی برای آنها نیز ساده تر می شود.

خوشحال می شوم آرزوهایتان را در بخش دیدگاه همین مطلب، به نگارش درآورید و همانطور که در بخش آخر بیان شد، همینجا آرزویتان را اصلاح و به روز نمائید.
موضوع : عمومی/ برچسب : , / لینک کوتاه : https://emila.ir/?p=13747
designer
نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید، توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که به غیر از زبان فارسی، غیر مرتبط با مطلب یا فینگلیش باشد، منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای دانلود قرار گرفته در جعبه دانلود، به صورت مستقیم می باشند.
تمامی فایلها قبل از انتشار تست شده اند تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.
برای دانلود سریعتر و راحت تر، توصیه میکنیم از نرم افزارهای مدیریت دانلود استفاده کنید.
اگر برای دانلود فایلی با مشکل مواجه شدید، از قسمت گزارش اپدیت یا خرابی لینک، ما را باخبر سازید.

درباره نویسنده

Here is a some short information about me: I'm a natural born, writer, designer, forecaster, Interested in PHP programming and activities in the field of digital currency, basically I'm a pretty simple person. I work for Emila.ir for more than 1 years. I am passionate about creating posts and content for emila.ir which I think is Among the best viral persian Websites. I am available at Nearby

ارسال پیامک به ما  -  ارسال ایمیل به ما
IP شما: 54.174.43.27